Lenovo İzmir

Lenovo İzmir
Lenovo İzmir

Lenovo İzmir notebook teknik servis hizmetleri.Lenovo notebook teknik servisi olarak model gözetmeksizin onarım işlemleri yapılmaktadır.
Teknik servisimize teslim alınan laptoplarlar Ücretsiz Arıza Tespiti ‘nin ardından, sizinle telefon irtibatı kurularak bilgilendirme yapılmaktadır.
Notebook arıza bilgisi, onarım bilgisi, onarım garanti bilgisi ve ücret bilgisinin tarafınıza bilgilendirme yapılması ile birlikte onay alınması durumunda işlemler başlatılmaktadır.
Notebook onarım onayı vermemeniz durumunda herhangi bir arıza tespit ücreti yansıtılmadan lenovo laptop iade edilmek üzere teslim almanızı beklemektedir.(60 gün içerisinde teslim alınmayan cihazlar ıskartaya ayrılarak geri dönüşüme gönderilmektedir.

Lenovo İzmir Servis İşleyişi

 • Müşterimiz bizimle ön telefon görüşmesi yapar yada whatsapp üzerinden yazı yolu ile teknik servis personelimiz ile irtibata geçer.Bu bilgilendirme sonrasında, bazı durumlarda cihazın teknik servise gelmesine gerek olmadığı bilgisi ile telefon ile yönlendirme yaparak sorunu çözüme ulaştırabiliriz.
  Telefon görüşmesinde size sorulan sorulara ne kadar detaylı cevap alabilirsek, o kadar net olarak ön bilgilendirme imkanımız olur.
 • Telefon görüşmesinde bazı durumlarda, arızası olan ilgili notebook modeli için yedek parça desteği olmaya bilir.Üretim tarihi çok eski cihazlar bu tip notebooklar olabilir.Teknik servis personelimiz görüşme esnasında sizden notebook model bilgisini isteyecektir.Bu bilgi ile servis desteği konusu netlik kazanacaktır.
 • Teknik servisimize teslim etmeniz gereken notebook, tarafınızda bize ulaştırılma esnasında, şikayetleriniz teslim alma aşamasında ön bilgilendirme ile teslim alınacaktır.
 • Sonrasında ilgili notebook ücretsiz arıza tespit süreci tarafımızdan başlatılacaktır.
 • Arıza tespitinin sonuçlanmasının ardından, notebook sahibi müşterimiz ile telefon irtibatı kurulacaktır.
 • Telefon irtibatında; laptop arızası, onarım süresi, ücreti ve verilecek garanti süresi size net olarak belirtilecektir.
 • Onay vermeniz durumda onraım işlemleri başlatılacak, onarım onayı vermemeniz durumunda hiçbir ücret alınmadan tarafınıza geri iade edilmek üzere cihaz hazırlanacaktır.
 • Tamir onayı alınan notebooklar, arıza onarımları tamamlandıktan sonra test edilerek, tamir süresi tamamlanacaktır.
 • Tamamlanan işlemlerin ardından yine telefon irtibatı kurularak müşterimiz bilgilendirilecek ve teslim ta süresi başlayacaktır.
 • Tarafınızdan notebook teslim alınmaya gelindiğinde karşılıklı fiziki ve yazılımsal kontrolleri yapılarak, laptop teslim edilecektir.Bu teslimatın ardından garanti süreci başlayacaktır.

Lenovo Servis İzmir İşleyiş Şeması – Yukarıda belirtilen durumlar dışında elektronik parçalardan oluşan sistemlerin onarım hizmetlerini sunduğumuz için farklı durumlar ile karşılaşabilinmektedir.Fakat bu tip her durumda müşterimiz bilgilendirilecek ve onay alınmadan hiçbir işlem yapılmayacaktır.

Lenovo Adaptör Satışı İzmir

Lenovo notebook adaptör satışı, stoklarımızdan gerçekleştirilmektedir.Stoklarımızda mevcut olmayan notebook bataryaları dsitiribütör kanalından temin edilerek satışı yapılabilmektedir.Adaptör satın almak için teknik servisimiz ile irtibat kurulması durumunda, servis personeli sizden lenovo notebook model bilgisi yada adaptör seri numarası bilgisini ister.
Lenovo adaptör onarım işlemi hiçbir durumda sağlıklı olmayan bir işlemdir.Aptör kablosuna ek yapılması, adaptör kasasının kırarak açılması vb.. durumlar yapılmaması gereken işlemlerdir.Adaptör amper yada voltaj değişimleri bilgisayarınıza geri dönüşü olmayan arızalara neden olabilmektedir.220v şehir şebekesinden beslenen adaptörler tehlikeli onarım işlemleri ile yanma, aşırı ısınma, erime gibi durumlar meydana getirebilir o nedenle notebook adaptörlerinde onarım olmaz.
Unutmayınız ki adaptörler onarım yapılması doğru olan yada yapılabilir bir parça olsalardı, fabrikasyon üretimlerinde vidalı içi açılabilir bir yapıda üretilirlerdi.
Tüm Lenovo notebook modelleri için geçerli olmak üzere, teknik servisimizde ilgili model için geçerli adaptör voltaj ve amper değerlerine sahip adaptör satışı yapılmaktadır.

Lenovo Batarya Satışı İzmir

Lenovo notebook batarya satışı, stoklarımızdan teslim edilmektedir.Stoklarımızda mevcut olmayan notebook bataryaları dsitiribütör kanalından temin edilerek satışı yapılabilmektedir.Lenovo batarya satın almak için, ilgili cihazın model bilgisini teknik servis personelimize iletmeniz durumunda tüm bilgilendirmeler tarafınıza yapılacaktır.
Piyasada kalitesiz, dayanıksız ve preformans değerlerinin çok altında ve çok ucuza batarya satışı yapılmaktadır.Bu bataryaları kullanarak batarya patlama, batarya erime, batarya yanma gibi riskleri almamanızı önemle hatırlatmak isteriz.
Bazı lenovo laptop modellerinde batarya cihaz içerisinde gömülü yapıda olduğu için, laptop batarya değişimi için teknik servis desteği almanız gerekebileceğini unutmayınız.Laptop kasa aksamı açılarak notebook pil değişimi yapılabilmektedir.

Lenovo Klavye Satışı İzmir

Lenovo laptop klavye satışı, stoklarımızdan teslim edilmektedir.Stoklarımızda mevcut olmayan notebook bataryaları dsitiribütör kanalından temin edilerek satışı yapılabilmektedir.Lenovo tul takımı değişimi için mutlak suretle teknik servis desteği ile birlikte klavye değişimi yapılabilmektedir.Teknik servismiz tarafında klavye değişimi yapılarak, değişim yapılan tuş takımı garanti kapsamı altına alınır.Lenovo klavyeler diğer marka ve modellerde olduğu gibi onarım teknolojisi olmayan ve mutlak suretle komple değişimi yapılması gereken laptop parçalarıdır.
Bazı durumlarda klavye tek tuşu ile ilgili bir işlem gerektiği durumda teknik servisimiz ile irtibat kurmalısınız.Lenovo teknik servisimizde atıl durumda bir çok modele ait ıskarta kalvye bulundurmaktayız.Bunun amacı kalvyelerde tek tuşta yaşanılan arıza durumunda eğer ki tuşun mekanizmasının değişimi ile sorun çözülebiliyor ise ıskarta klavyeden ilgili tuş çıkarılırak sizin klavyenize aktarım yapılması içindir.Az sayıda olan tek tuş işlemleri teknik servisimzide Ücretsiz olarak destek verilmektedir.

Lenovo Ekran Satışı İzmir

Lenovo laptop ekran satışı, stoklarımızdan teslim edilmektedir.Stoklarımızda mevcut olmayan notebook bataryaları dsitiribütör kanalından temin edilerek satışı yapılabilmektedir.
Lenovo ekran değişimi genellikle düşürme, çarpma gibi fiziksel unsurlar ile oluşan arıza durumlarında sıklıkla yaşanılan arızadır.Notebook ekranları yapısal özellikleri gereği onarım teknolojisi olmayan parçalardır.Lenovo ekran data kablosu sorunları onarım ile çözülebilir yada data kablosu değişimi yapılabilmektedir.
Lenovo ekran değişimi için model bilgisi tarafımıza bildirilmesinin ardından bilgilendirme yapılabilmektedir.Lenovo laptop ekranları farklı özelliklere sahip ekranlardır.Full hd, standart, ips, slim vb.. yapısal özellikleri vardır.
Lenovo laptop teknik servisimizde sadece ilgili modelin fabrikasyon olarak kullandığı ekran özelliklerine göre değişim yapılmaktadır.Değişimi yapılan lenovo ekran garanti kapsamı altına alınarak teslim edilir.

Lenovo Ssd Satışı İzmir

Lenovo laptop ssd satışı ve servis işlemleri için teknik servisimiz ile irtibat kurmalısınız.Kullanmakta olduğunuz Lenovo laptop ssd uyumu için mdoel bilgisi alındıktan sonra detaylı bilgilendirme yapılmaktadır.Bazı Lenovo Laptop modellerinde ssd yapıları farklılık göstermektedir.(ssd,m2 sata, sata ssd, vb..)
Sizin lenovo laptobunuza uygun olan ssd çözümü için bilgilendirmenin sonrasında işlemler başlayacaktır.SSD diskler, ciddi performans artışı sağlayacağı gibi arızalanma ihtimalleride eski tip sata hdd’lere göre daha azdır.O nedenle Lenovo ssd değişimi laptop performans artışı ve bilgi güvenliği için önerdiğimiz bir işlemdir.

Lenovo İzmir teknik servis hizmetlerimizden bazıları

Lenovo laptop bakımı
Lenovo laptop hdd-ssd değişimi
Laptop anakart onarımı
Laptop performans arttıtımı
Laptop ram arttıtımı
Laptop format işlemi
Laptop arıza tespiti
Notebook usb giriş arıza onarımıları
Lenovo notobook kasa değişimi
Laptop kasa onarımları
Lenovo laptop menteşe onarımları
Lenovo laptop menteşe değişimi
Laptop power soket onarımları
Laptop termal macun değişimleri (genel bakım)
Laptop soğutucu sistem temizliği
Laptop kamera arızası onarımları
Laptop mikrofon girişi onarımları
Laptop hoparlör onarım yada değişimi
Lenovo laptop donma sorunu çözümü
Lenovo laptop mavi ekran sorunu çözümü
Laptop fan değişimi yada onarımı
Laptop ssd değişimi

Lenovo izmir teknik servisimizde yapılan tüm parça değişimleri yada onarım işlemleri, garanti kapsamı altına alınarak yapılmaktadır.Lenovo garantili teknik servis hizmetleri teknik servisimiz bünyesinde gerçekleştirilerek,cihazlar kullanıcılarına teslim edilmektedir.

İzmir notebook teknik servis EDK Bilgisayar kuruluşudur.


Call Now Button
Konuşmay Başlat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?