Lenovo Laptop Bakım

Lenovo Laptop Bakım İzmir
Lenovo Laptop Bakım İzmir

Lenovo Laptop Bakım işlemleri tenik servis bünyesinde gerçekleştirilmektedir.Lenovo laptop bakımı yada tüm notebook markaları için geçerli olmak üzere, laptop ısınma sorunu çok önemli bir arızadır.
Laptop bakım işleminin gerekli olduğu zaman mutlak ki yılda 1 kezdir.Doğru ısı değerlerinde çalışmayan laptoplar, öncelikle anakart yapısında bulunan lehimlerin deforme olmasına neden olur.Anakart üzerinde oluşan bu fiziksel durum ilerleyen zamanlarda arızaların çıkmasının zeminini hazırlar.

Notebook anakartı 80 fahrenheit ısıya ulaşıldığında kapanma komutu devreye girer ve laptop kapanma durumu oluşur.Bu ani voltaj düşüşü hdd ye zarar vermek ile birlikte veri kaybına neden olabilmektedir.Hemen hemen tüm elektronik cihazlarda bulunan statik enerji nedeni ile havalandırma sistemleri ortamda ki toz zerreceklerini toplar ve laptop havalandırma kanalları yada fan sisteminin kapanmasına neden olur.
Ayrıca laptop anakartında işlemci ve ekran chipseti üzerinde, soğutucu bakır ile bu cgipsetler arasında bulunan termal macun zamanla özelliğini kaybededer ve laptop ısınma probleminin yaşanmasına neden olur.
O nedenle yılda 1 kez (cihazın kullanıldığı ortama görede değişmektedir) laptop bakım işlemleri teknik servis desteği ile mutlak yapılmalıdır.
Lenovo teknik servis bünyesinde kullanılan termal macun ve bakım malzemeleri, en iyi kaliteye sahip ürünler ile yapılmaktadır.

Neden laptop bakımı ?

Notebook çalışma ısı değerleri her zaman uzun yıllarca kullanım için dikkat edilmesi gereken en önemli konudur.
Notebook anakart yapısında bulunan lehimlerin doğru sıcaklıklarda iletkenlik özelliklerini koruyor olması gerekmektedir.Isı değerleri ne kadar normalin üzerinde olur ise deformasyon yaşama olasılıkları o kadar artar.
O nedenle garanti süresi dolan notebookların bakım işlemlerinin aksatılmadan yapılması gerekmektedir.
Notebook bakım işlemi termal macun değişiminden, notebook anakart solüsyon temizliklerine kadar teknik servisimizde detaylı olarak yapılmaktadır.

Lenovo Laptop Bakım işlemlerinden bazıları

Laptop termal macun değişimi
Laptop soğutucu bakır sistem temizliği
Laptop fan temizliği
Notebook fan kalibrasyon testi
Notebook kısa devre kontrolleri
Laptop anakart solüsyon temizliği
Notebook led panel temizliği
Laptop klavye temizliği
Laptop kasa iç-dış aksam temizliği
Notebook menteşe bakımları
Notebook lehim entegre kontrolleri
Laptop kasa bağlantı pim onarım ve kontrolleri
Lenovo adaptör satışı
Lenovo batarya satışı
Lenovo ekran değişimi

İzmir lenovo notebook tmir servis EDK Bilgisayar kuruluşudur.


Call Now Button
Konuşmay Başlat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?