Lenovo Menteşe Tamiri

Lenovo Menteşe Tamir İzmir
Lenovo Menteşe Tamir İzmir

Lenovo Menteşe Tamiri teknik servisimiz bünyesinde yapılmaktadır.Laptop ekranın kapağının açılıp kapanma hareketi ile zaman içerisinde arızaya yada deforme olma nedeni ile kırılmaya neden olan aksamı menteşelerdir.
Notebook menteşe hasarı en sıklık ile karşılaşılan arızalardan biridir.Belirli dirençler ile çalışan notebook menteşeleri, ekran kapağının tek taraflı kapatılması, ortam koşulları yada notebook kasa aksamının kırılması nedeni ile kullanım özelliğini kaybeder.
Menteşe setlerinin değişimi, kasa bağlantı pimlerinin onarımı yada değişimi gibi onarım yöntemleri ile arıza giderilebilmektedir.

Lenovo laptop menteşe değişimlerinde hasarın tespit edilmesi mutlak suretle incelenmesi gereken bir durumdur.Telefon yolu ile anlatım yada whatsapp üzerinden hasar fotoğraf paylaşımı ile yapılması gereken kasa onarımları belirlenememektedir.Hasarlı notebookların teknik servisimize getirilmesi ile birlikte ücretsiz arıza tespiti yapılarak detaylı olarak yapılması gereken işlemler belirlenmektedir.

Notebook menteşe aksamının bulunduğu alanlardan laptop ekran data kablosu ve kablosuz ağ enten kabloları geçtiği için zamanında onarılmayan menteşe sorunları ilerleyen aşamalarda bu kablolaraın deforme olmasına yada kopmasına neden olur.Ayrıca tek taraflı yada çift taraflı olaak hasar gören laptop menteşeleri laptop ekranının belirli bir açı ile kapanmasını sağlayamayacağı için, laptop ekran hasar görme yada kırılma arızasına neden olabilir.

Lenovo Menteşe Tamiri işlemleri lenovo laptop kasa onarımları ile birlikte gerçekleştirilmektedir.

Bu nedenlerden dolayı laptop menteşe sorunu yaşanıldığı durumda zaman kaybetmeden, teknik servis desteği almalısınız.

Telefon : 0(232) 441 52 58 – Whatsapp Hattı : 0(507) 540 70 70

Lenovo İzmir Laptop Servisi İşleyişi

 • Müşterimiz bizimle ön telefon görüşmesi yapar yada whatsapp üzerinden yazı yolu ile teknik servis personelimiz ile irtibata geçer.Bu bilgilendirme sonrasında, bazı durumlarda cihazın teknik servise gelmesine gerek olmadığı bilgisi ile telefon ile yönlendirme yaparak sorunu çözüme ulaştırabiliriz.
  Telefon görüşmesinde size sorulan sorulara ne kadar detaylı cevap alabilirsek, o kadar net olarak ön bilgilendirme imkanımız olur.
 • Telefon görüşmesinde bazı durumlarda, arızası olan ilgili notebook modeli için yedek parça desteği olmaya bilir.Üretim tarihi çok eski cihazlar bu tip notebooklar olabilir.Teknik servis personelimiz görüşme esnasında sizden notebook model bilgisini isteyecektir.Bu bilgi ile servis desteği konusu netlik kazanacaktır.
 • Teknik servisimize teslim etmeniz gereken notebook, tarafınızda bize ulaştırılma esnasında, şikayetleriniz teslim alma aşamasında ön bilgilendirme ile teslim alınacaktır.
 • Sonrasında ilgili notebook ücretsiz arıza tespit süreci tarafımızdan başlatılacaktır.
 • Arıza tespitinin sonuçlanmasının ardından, notebook sahibi müşterimiz ile telefon irtibatı kurulacaktır.
 • Telefon irtibatında; laptop arızası, onarım süresi, ücreti ve verilecek garanti süresi size net olarak belirtilecektir.
 • Onay vermeniz durumda onraım işlemleri başlatılacak, onarım onayı vermemeniz durumunda hiçbir ücret alınmadan tarafınıza geri iade edilmek üzere cihaz hazırlanacaktır.
 • Tamir onayı alınan notebooklar, arıza onarımları tamamlandıktan sonra test edilerek, tamir süresi tamamlanacaktır.
 • Tamamlanan işlemlerin ardından yine telefon irtibatı kurularak müşterimiz bilgilendirilecek ve teslim ta süresi başlayacaktır.
 • Tarafınızdan notebook teslim alınmaya gelindiğinde karşılıklı fiziki ve yazılımsal kontrolleri yapılarak, laptop teslim edilecektir.Bu teslimatın ardından garanti süreci başlayacaktır.

Lenovo Servis İzmir İşleyiş Şeması – Yukarıda belirtilen durumlar dışında elektronik parçalardan oluşan sistemlerin onarım hizmetlerini sunduğumuz için farklı durumlar ile karşılaşabilinmektedir.Fakat bu tip her durumda müşterimiz bilgilendirilecek ve onay alınmadan hiçbir işlem yapılmayacaktır.

İzmir notebook teknik servis EDK Bilgisayar kuruluşudur.


Call Now Button
Konuşmay Başlat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?